Information about the word iĝi

Part of speechverb
Hyphenationiĝ·i

Conjugation

Indicative mood
Present tenseiĝas
Past tenseiĝis
Future tenseiĝos
 
Conditional mood
iĝus
 
Imperative mood
iĝu

Active participles
Present tenseiĝanta
Past tenseiĝinta
Future tenseiĝonta

Usage samples

Kiam la signifo de la vortoj de sinjoro Bouc iĝis al li klara Pierre Michel ege agitiĝis.
Dum la Dua Mondmilito Usono iĝis la unua lando, kiu kreis nuklean armilon.

Translations

Afrikaansword
Czechstát se
Danishblive
Dutchraken; worden
Englisharise; become; get; grow
Faeroesegerast; verða
Finnishtulla joksikin
Frenchdevenir
Germanwerden
Hungarianlesz
Icelandicverða
Low Germanwarden
Malayjadi
Norwegianbli
Papiamentobira
Polishstawać się; zostać
Portugueseacontecer
Romaniandeveni
Saterland Frisianroakje; wäide
Scottish Gaelicfàs
Spanishhacerse
Sranankon; tron
Swedishbli; bliva
Turkisholmak
West Frisianwurde; reitsje